Piloci PWSZ nie biorą jeńców!

Piloci PWSZ nie biorą jeńców!

Aż dziewięciu studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie znalazło się w rankingu najlepszych pilotów – zawodników biorących udział w zawodach samolotowych w lataniu precyzyjnym, będących częścią Pucharu Polski w 2021 r. Lista jest publikowana na stronie samolotowej Reprezentacji Polski.

Samolotowy Puchar Polski w lataniu precyzyjnym to ranking najlepszych pilotów w tej dyscyplinie tworzony na dany sezon. Aby brać udział w Pucharze Polski wystarczy być uczestnikiem minimum jednych zawodów samolotowych w lataniu precyzyjnym. Zwycięzcą Pucharu zostaje zawodnik z największą liczbą punktów. Punkty oblicza się w następujący sposób: Zwycięzca danych zawodów dostaje 1000 pkt. -Wynik zwycięzcy jest dzielony przez liczbę punktów karnych kolejnych zawodników po czym mnożony x1000, np.: Zawodnik 1 wynik 400 pkt karnych. Zawodnik 2 wynik 450 pkt karnych. Do Pucharu zawodnik 1 dostanie 1000 pkt. Zawodnik 2: (400/450)x1000 = 888 pkt. Jak widać nie ma tu znaczenie miejsce zajęte w zawodach a jedynie różnica punktów między zwycięzcą a resztą zawodników.

W sezonie 2021 odbyły się do tej pory 3 imprezy sportowe. Do Pucharu brane są pod uwagę dwie z nich, nie uwzględnia się zawodów, które poszły pilotowi najsłabiej, by jeden błąd nie przekreślał całego sezonu. Samolotowa Kadra w Lataniu Precyzyjnym na następny rok jest wybierana m. in. w oparciu o Puchar. Dostają się do niej 3 osoby z podium mistrzostw polski, 9 osób z Pucharu wg listy i 1 osoba z miejsca Mistrza Polski Juniorów.