Nauka i zabawa podczas „Lata z CEMEX”

Nauka i zabawa podczas „Lata z CEMEX”

Lato kojarzy się z wakacyjnymi wyjazdami i atrakcjami dla dzieci. Podobnie jak w ostatnich latach, także w tym roku w organizację zajęć dla najmłodszych zaangażował się CEMEX. Dzieci uczestniczyły m.in. w zajęciach z robotyki, poznały też zasady dotyczące bezpieczeństwa. Partnerem wydarzeń był Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie oraz Stowarzyszenie Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej oddział Chełm.

Pierwsze zajęcia w ramach „Lata z CEMEX” odbyły się już 30 czerwca. Najmłodszych zaprosiliśmy do udziału w warsztatach z robotyki, w trakcie których konstruowały i programowały różnorodne pojazdy i urządzenia. Zajęcia odbyły się czterokrotnie i cieszyły się dużą popularnością – wzięło w nich udział blisko 90 dzieci od 7. roku życia.

Równie atrakcyjne i jednocześnie bardzo przydatne były zajęcia pn. Bezpieczne wakacje z CEMEX, które w ciekawy i bardzo atrakcyjny sposób przybliżały ich uczestnikom najważniejsze kwestie dotyczące bezpiecznych zachowań w różnych wakacyjnych sytuacjach. W trakcie zajęć skierowanych do dzieci 6-letnich i starszych nie zabrakło nauki i zabawy. Ratownicy medyczni pokazywali, jak prowadzić resuscytację. Dzieci mogły same sprawdzić na fantomach, w jaki sposób postępować z osobą w stanie zagrożenia zdrowia i życia – np. jak prawidłowo przeprowadzać masaż serca.

O swojej pracy opowiadali również strażacy i ratownicy wodni. Dzieci przymierzały stroje strażackie, dowiedziały się też, jak działają wykorzystywane przez strażaków gaśnice. Ratownicy wodni zapoznali z kolei najmłodszych z zasadami postępowania w przypadku zagrożeń występujących w środowisku wodnym.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się pojazdy wykorzystywane przez służby ratownicze. Dzieci uczestniczące w zajęciach z uśmiechem pozowały do zdjęć na skuterze wodnym, motocyklu i quadzie ratowniczym.

„Wakacje to dla dzieci przede wszystkim czas zabawy, ale każdej zabawie może towarzyszyć nauka. Zależało nam na tym, by wszystkie wydarzenia organizowane w ramach „Lata z CEMEX” dostarczyły dzieciom nie tylko dużo radości, ale by miały również walor edukacyjny. Podczas warsztatów najmłodsi zdobyli wiele przydatnych informacji, a ich uśmiechy świadczą o tym, że bardzo dobrze się przy tym bawili. To najlepszy dowód nad to, że lato mieście może być bardzo ciekawe.” – mówi Dominika Sztuka-Arak, Prezes Fundacji CEMEX Budujemy przyszłość, Koordynatorka ds. Wpływu Społecznego w CEMEX Polska.

W tegorocznych warsztatach udział wzięli podopieczni m.in.  Młodzieżowego  Domu Kultury w Chełmie, Klubu Wojskowego w Chełmie oraz Świetlicy Środowiskowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Chełmie.

„Lato z CEMEX” to wydarzenie cykliczne. Zajęcia dla dzieci w Chełmie odbyły się już po raz trzeci.