CEMEX edukuje młodzież

CEMEX edukuje młodzież

W ramach obchodów Dnia Ziemi 2019, pracownicy CEMEX w Europie zorganizowali warsztaty na temat recyklingu i upcyclingu skierowane do uczniów w lokalizacjach, w których firma prowadzi działalność biznesową. W zajęciach organizowanych przez koncern uczestniczyli też uczniowie chełmskich szkół.

22 kwietnia 2019 przypadał Dzień Ziemi, czyli globalne święto planety. Obchody święta swoim zasięgiem obejmują co roku aż 193 kraje oraz ponad miliard ludzi. W ramach tegorocznego święta, pracownicy obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) CEMEX w Europie przeprowadzą warsztaty dla uczniów szkół zlokalizowanych w pobliżu zakładów CEMEX. Motywem przewodnim warsztatów będzie pomoc w wyeliminowaniu zanieczyszczenia powodowanego nagromadzeniem tworzyw sztucznych. Jest to jedna z głównych idei przyświecających Dniu Ziemi.

Głównym celem organizowanych warsztatów jest zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów w zakresie recyclingu i upcyclingu, czyli głównych metod przekształcania plastikowych odpadów w przedmioty użytkowe.

Według Komisji Europejskiej, co roku w krajach Unii Europejskiej wytwarza się 2,5 miliarda ton odpadów. Przyczyną tego zjawiska jest nadmierna konsumpcja, nadprodukcja i niewłaściwe nawyki konsumenckie, nieuwzględniające żywotności opakowań i trwałości produktów.

W swojej strategii CEMEX zobowiązuje się do zmniejszania wpływu prowadzonej działalności na środowisko oraz zapewnia mieszkańcom najlepsze sąsiedztwo w miejscowościach, w których prowadzi działalność. Izabella Rokicka, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR CEMEX Europa komentuje: „CEMEX oferuje produkty i rozwiązania, umożliwiające tworzenie zrównoważonego budownictwa i infrastruktury, których potrzebuje społeczność lokalna. Jednocześnie staramy się współpracować z tymi społecznościami, aby opracować rozwiązania poprawiające jakość życia nas wszystkich”.

Istotna jest również edukacyjna rola projektu: ,,Projekt ma na celu edukację młodych ludzi innowacyjnymi metodami uwzględniającymi zabawę. Uczymy na temat odpadów i tego, w jaki sposób młodzi ludzie mogą pomóc w rozwiązaniu niektórych problemów środowiskowych, z którymi mamy do czynienia. Mam nadzieję, że zachęcimy młodzież zarówno do porzucenia konsumpcyjnego stylu życia, jak i do zmniejszenia ilości wytwarzanych odpadów. To nasza pierwsza ogólnoeuropejska inicjatywa w tym obszarze i mamy nadzieję, że stanowiąca początek kolejnych projektów” – dodaje Izabella Rokicka.

CEMEX zorganizuje warsztaty w siedmiu europejskich krajach, w których prowadzi swoją działalność. Zaliczają się nich Wielka Brytania, Hiszpania, Francja, Niemcy, Polska, Czechy i Chorwacja. Zajęcia zostaną zorganizowane we współpracy z miejscowymi szkołami i przeprowadzone wspólnie z lokalnymi partnerami specjalizującymi się w recyclingu i upcyclingu.

Źródło: CEMEX Polska