Awanse i wyróżnienia w ZK w Chełmie

Awanse i wyróżnienia w ZK w Chełmie

W ubiegłym tygodniu w Zakładzie Karnym w Chełmie miała miejsce uroczysta odprawa służbowa. Uroczystość, której tradycyjnie towarzyszyło przyznanie funkcjonariuszom odznak za „Za zasługi w pracy penitencjarnej”, awansów i wyróżnień, zorganizowano w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Wręczenia nominacji oraz odznaczeń dokonał mjr Andrzej Weremko Dyrektor Zakładu Karnego w Chełmie z zachowaniem reżimu sanitarnego.

W swoim wystąpieniu mjr Andrzej Weremko złożył awansowanym i odznaczonym funkcjonariuszom podziękowania za trud ich pracy, profesjonalizm oraz dobrze pełnioną służbę.
Na wyższe stopnie służbowe awansowało dwudziestu dziewięciu funkcjonariuszy, trzech funkcjonariuszy zostało odznaczonych odznakami „Za zasługi w pracy penitencjarnej” trzy odznaki brązowe
Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę, obok obchodzonego w dniu 8 lutego Święta Służby Więziennej, jest jednym z dwóch terminów, nie licząc nominacji na pierwsze stopnie w korpusach, podczas których nadawane są awanse na wyższe stopnie służbowe i wręczane resortowe odznaczenia.
Serdecznie gratulujemy!